41 שנים של אתגרים נפלאים

דוד המלך כתב בספר תהילים:  “זֵכֶר עָשָׂה לְנִפְלְאֹתָיו חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה.”  (תהילים קי”א, ד’)

מה הפירוש?

 שבורא עולם הוא חנון ורחום, בזכות זה שעשה זכר לנפלאותיו. אם נתבונן על החגים בלוח השנה היהודי נגלה, שכולם מציינים קושי, מחסור או אתגר מסוים שבני ישראל נאלצו לעבור.

עצם ההזדמנות לזכור, דווקא את הקשיים שעברנו בדרך, מעניקה לנו כוח, הופכת אותנו לחזקים יותר וגם נותנת לנו ביטחון ואמונה לקבוע יעדים נוספים ולהגיע להישגים חדשים. 

אנו חוגגים את הניסים, את הניצחונות ואת ההצלחות בהתגברות על קשיים ועל אתגרים ואת זה, כל אחד יכול לעשות גם לעצמו בחייו הפרטיים.

החודש זכיתי לחגוג יום הולדת. סיום של עוד שנה מהחיים ותחילה של כניסה לשנה חדשה שנת ה- 41 מהרגע בו זכיתי לבוא לעולם.

הזמן חולף לו מהר ואני עדיין זוכר היטב את חגיגות ה -40 שנה. 

השנה החולפת היתה שנה טובה, של עשייה וצמיחה מבורכת, הן בפן האישי והן בפן העסקי והכל בחסדי ה’.

בצד העסקי, החברה צמחה והתפתחה. נכנסו עובדים חדשים שהביאו אנרגיות טובות ועשייה עניפה, עזבו עובדים שלא התאימו ואיחלנו להם הצלחה. 

בצד האישי, נוצרו קשרים חדשים ואפילו רזיתי בכמה קילוגרמים וזה נתן לי אנרגיות חדשות.

אנשים אומרים ובצדק, שחשוב לחגוג את ההצלחה ולשמוח עם הגשמת החלומות והיעדים שהצבנו לעצמנו במהלך השנה, עצם החגיגה נותנת לנו דחיפה וכוחות רעננים להמשך עשייה ופעילות בכל המישורים.

על מנת לחגוג התחלה חדשה בחרתי לטוס לחו”ל  והפעם ליפן. יפן נחשבת למדינה מאוד מתקדמת ועשירה עם איכות חיים מאוד גבוהה.

היא המדינה שתוחלת החיים בה היא הגבוהה בעולם. יפנים שהגיעו לגיל 60, ימשיכו לחיות לגיל ממוצע של 86 והיא מדורגת במקום ה 24- במדד איכות החיים העולמי.

 אמנם, לא הכל דבש, הייתה תקופה שהתבצע שם פירוז צבאי, כתוצאה מהכיבוש האמריקאי של יפן, במלחמת העולם השניה בין השנים 1945 עד לשנת 1951.

הדבר גרם לנזק רב לכלכלת יפן עקב הסכם השלום שנאלצה לחתום עליו ותשלום פיצויים, שאותם נדרשה לשלם לאזרחי מדינות בעלות הברית ולשבויי המלחמה.

בהתאם לכך, שילמה יפן, 4.5 מיליון לירה שטרלינג לצלב האדום ובנוסף סכום של 000,$1,012,080 למדינות: בורמה, הפיליפינים, אינדונזיה, וייטנאם ועוד.

למרות זאת יפן התאוששה והקימה כלכלה לתפארת, תעשייה מצליחה ומגוון חברות כגון: סוני,היטאצ’י,פנסוניק, שארפ, טויוטה,‏ ימאהה‏, מיצובישי‏ ועוד.

מהו סוד ההצלחה היפני? 

הסוד נעוץ בין השאר באופי ובתרבות היפנית המקדישה יחס רב לניקיון, אסתטיקה וערכים כמו: ציות לחוקים, סדר,עמידה בזמנים,עזרה לזולת,אדיבות וכו’

 בביקורי שם, ראיתי במו עיניי את כל מה שקראתי אודות יפן. הכל נקי ומסודר וכולם מצייתים לחוקים.

המונית לא תעצור לך במקום האסור לפי החוק, גם בתוספת תשלום, אך נהג המונית ילווה אותך בשמחה לתחנה הקרובה, אם שילמת בשוק ושכחת לקחת את העודף, הסוחרים ירוצו עד אלייך כדי להחזיר לך.

אנשים עומדים בתור בשקט וסדר מופתי,ללא דחיפות או ניסיון לעקוף ובטח ללא צעקות, לא תשמעו צפצופים צורמים של נהגים עצבניים,גם אם יש פקק, השירות אדיב ויעיל ויש עוד לא מעט דוגמאות.

בכל מקום בעולם תיירים מצלמים נוף מיוחד, אנשים מיוחדים, מופעי תרבות ומוזיאונים. בביקורי שם בחרתי לצלם משהו מסוג אחר.

השתתפתי בחוויה יוצאת דופן – נהיגה במכונית ‘קארטינג’ ולאו דווקא במסלול ייעודי, אלא גם בכבישים רגילים ובמקומות מתויירים.

בדרך כלל הנסיעה נועדה לסייר בעיר ולראות נוף ומקומות מיוחדים, תוך כדי נפנוף לשלום לעוברים ושבים שלא מפסיקים לצלם אותך.

אך הפעם זה היה שונה לחלוטין.

הנסיעה שלי היתה לגמרי לא שגרתית, עקב מזג האוויר הגשום, הרוח המכה בפנים, כיוון הנסיעה, תנאי הדרך והכלי הקטן והצפוף למידותיי, לא תענוג גדול.

התמקדתי בדבר אחד בלבד, לנהוג בזהירות מרבית ולהגיע בשלום, תוך התמודדות אינטנסיבית, עם נהיגה קשה ומסובכת, האם הצטערתי על החוויה?  ממש לא!

הייתה לי הזדמנות להתמודד עם קושי ולעמוד בהצלחה באתגר ובסופו של דבר, להגיע ליעד בבטחה.

את אותה חוויה, אני רוצה לזכור ולהזכיר לעצמי ,בכל פעם מחדש  כי זה מה שמוביל אותי בחיי היום יום. 

כדי להמשיך להצליח, צריך לפעול לפי התוכנית, לפי אבני דרך שנקבעו מראש ולא להתקפל,לסגת  או להיעצר עקב אתגרים וקשיים הניצבים בדרך, זוהי הדרך שלי להצלחה.  

אני מאחל לכל אחד ואחת מהחברים והשותפים לדרך, שנמשיך ביחד לצעוד בדרך, להתמודד עם אתגרים ולהגיע להצלחה 

נתראה בשנה הבאה 

בכל דבר ועניין תמיד לרשותכם 

דוד גלפרין- יו”ר ובעלים

050-6658490

בעל עסק! הרשם לניוזלטר ותתחיל לקבל טיפים שיחסכו לך הרבה כסף!

אפיון, עיצוב ובנייה: ROCKET

© כל הזכויות שמורות לגיל גרופ, 2017

הרעיונות רצים אצלנו ללא הפסקה, המילים שלנו מניעות לפעולה, העיצובים שלנו מעוררים את החושים. אנחנו חטיבת גיל פרסום.

אנחנו עוסקים בהפקות דפוס בכמויות גדולות, הפקות דפוס יוקרתיות ומורכבות וגם הפקות דפוס שוטפות. אנחנו ממש משקיעים. אנחנו חטיבת גיל פרינט.
אותנו רואים בכל מקום. ברחוב, על לוחות המודעות, על שלטי חוצות, בכניסות בניינים ואפילו על ידית דלת הבית. אנחנו חטיבת גיל סטריט.
אצלנו תמצאו ליין מגוון של מתנות ממותגות בפורמטים שונים, גדלים שונים ועיצובים יצירתיים על גבול הדמיון. אנחנו חטיבת גיל גיפט.

אנחנו יודעים איך להגיע ישירות ללקוחות ולתורמים שלכם ברשת, להעביר להם את המסר שלכם בצורה קריאייטיבית ומדויקת. אנחנו חטיבת גיל דיגיטל