כל הדרך עד המטרה

דוד גלפרין – יו”ר גיל גרופ

כל אחד מאיתנו נושא איתו מטרות אישיות, תקוות וחלומות אותם הוא מקווה להגשים. חלומות ומטרות אלו מלווים אותנו ומעסיקים אותנו אך לא פעם, בתוך השגרה היומיומית, נראים בלתי אפשריים להשגה. מה עוצר אותנו? ואיך בכל זאת מניעים תהליכים של עשייה אקטיבית ומכוונת מטרה? דוד גלפרין מביא לפניכם 5 דרכים שיסייעו לכם להשיג את מטרותיכם האישיות והעיסקיות.

כולם מציבים מטרות בחיים שלהם! חלק מנסים, לא מצליחים, ומתייאשים. וחלק בוחרים לקחת את הכישלון כמקפצת למידה ומבינים שזו הדרך הכי טובה שיש כדי להצליח במה שהם עושים! 

השגת מטרות היא תחום חשוב בכל תהליך להצלחה ובכלל לחיים. השגת מטרות היא למעשה מיומנות שאפשר ללמוד, לפתח ולשפר..

אז האם אתם מאותם אנשים שהציבו מטרות וזה פשוט לא עבד להם?

או שאתם מהאנשים שכן מציבים מטרות, אבל מבינים שיש עוד דרכים לשפר אותן?

 צריך לזכור. זה לא שאנשים נולדים עם זה או לא – כל אחד יכול להצליח יותר, מה שצריך לדעת זה איך. 

כאשר אנחנו רוצים לבנות את המציאות הרצויה לנו, כדאי שתהיה לנו תוכנית מסודרת ומובנת, כך נחסוך זמן ואנרגיה ונגיע לתוצאות טובות יותר.

 אז מהם חמשת השלבים הבסיסים בכל תוכנית להשגת מטרה?  

1.לדעת בדיוק מה אתם רוצים

 קודם כל, צריך לדעת מה אתם רוצים להשיג, בצורה המדויקת ביותר שתוכלו לצייר לעצמכם ככל שתהיו ברורים יותר לגבי התוצאה הרצויה, כך תוכלוו להשיגה יותר בקלות. 

המודע שלנו לא מבדיל בין דמיון למציאות וזה כלי חשוב שאסור לפספס לכן מומלץ לדמיין שוב ושוב את התוצאה כאילו כבר השגתם אותה! ממש לראות בדמיון, לשמוע ולהרגיש איך התוצאה הזאת כבר הושגה! מחשבה יוצרת מציאות!

2.דעו למה אתם רוצים את התוצאה הזאת

צרו לכם סיבות ברורות ושאלו את עצמכם: למה אתם רוצים להשיג את המטרה? 

קחו דוגמה מן העבר, חישבו על מטרה שרציתם להשיג בעבר ולא הצלחתם להשיג אותה. ובאמת שהשתדלתם לאורך תקופה מסוימת ולאחר זמן כשהקשיים התחילו להגיע פשוט ויתרתם עליה. למה זה קרה? 

הסיבה שוויתרתם ולא המשכתם לנסות להשיג את המטרה ההיא כי לא היה לכם “למה” מספיק חזק לנגד העיניים! 

ככל שיהיו לכם יותר סיבות למה כן להשיג את המטרה, תכפילו את הסיכוי להמשיך לכיוון המטרה והתוצאה הרצויה, גם כשהדרך קשה. 

.ה”למה” ישמש אתכם למינוף והוא הכרחי בכל שינוי ותוצאה שתרצו להשיג בחיים.

3.עשו צעד משמעותי לעבר התוצאה שאתם רוצים להשיג 

עשיתם פעולה והיא לא הביאה לכם תוצאות? גם זה קורה ויקרה. העניין הוא, שרוב האנשים יפסיקו אחרי 1-3 פעולות ולכן רוב האנשים לא משיגים את מה שהם רוצים! אז אתם, תמשיכו לעשות פעולות שוב ושוב עד שאתם מגיעים לתוצאה.

4.פשוט תחגגו – תחגגו הצלחות!

כן כן! בני אדם משום מה נוטים להחמיר עם עצמם ולא לתת קרדיט ובקושי עוצרים לחגוג את ההצלחות.

 אז…אל תחמירו עם עצמכם, תחגגו! עשיתם פעולה שלא הייתם עושה בדרך כלל? תחגגו, כי הצלחתם להתעלות על עצמכם. עשיתם פעולה שקידמה אתכם עוד טיפה לעבר המטרה? מעולה, תחגגו אותה!

איך לחגוג? אפשר להגיד “יששש איזה אלוף אני!” אפשר לקפוץ! לשים מוזיקה לרקוד. לשתף מישהו שישמח איתכם בלב שלם להעניק לעצמכם רגע של שמחה וטפיחה על השכם.

עצם השמחה והחגיגה תתן לכם דרייב להמשיך ולהצליח.

5.שינוי אסטרטגיה 

משהו לא עובד, תשנו פרספקטיבה ואסטרטגיה. יש משפט חכם שאומר: ” לא משנה כמה אתם רוצים לראות את השקיעה כל עוד תלכם לעבר כיוון המזרח אתם לא תוכלו אותה”

לכן עיצרו לרגע, עשו חישוב מסלול מחדש. בדקו שאתם בדרך הנכונה ותוודאו שהפעולות שאתם עושים אכן מניבות תוצאות. 

אם לא, פתחו את הראש לרעיון של שינוי מסלול, יכול להיות שיהיה עליכם לשנות את הדרך מספר פעמים כדי למצוא את הדרך הנכונה להגיע אל התוצאה הרצויה. 

תובנה חשובה לסיום: המטרה עצמה לא חשובה כמו הדרך אליה. בסופו של דבר, אחרי חודש, שנה או שנתיים, אחרי שתשיגו את המטרה, קטנה או גדולה ככל שתהיה, תשאלו את עצמכם “אוקי ומה עכשיו?” או במקרה גרוע יותר “אז זה הכל?” 

עצם השאלה יגרום לכם להבין לעומק שהמטרה היא לא העיקר אלא הדרך שאתם עושים לעבר השגת המטרה. 

האדם שהפכתם להיות בחלק מהדרך הזאת, הכלים  שלמדתם בדרך וכן הלאה. 

חשוב מאוד, לדעת להעריך את הדרך עצמה ולהבין שהיא חלק בלתי נפרד מהתוצאה שאתם רוצים להשיג. 

בהצלחה כל הדרך להגשמת היעדים והמטרות שלכם בחיים!

בכל דבר ועניין תמיד לרשותכם 

דוד גלפרין- יו”ר ובעלים

050-6658490

הרעיונות רצים אצלנו ללא הפסקה, המילים שלנו מניעות לפעולה, העיצובים שלנו מעוררים את החושים. אנחנו חטיבת גיל פרסום.

אנחנו עוסקים בהפקות דפוס בכמויות גדולות, הפקות דפוס יוקרתיות ומורכבות וגם הפקות דפוס שוטפות. אנחנו ממש משקיעים. אנחנו חטיבת גיל פרינט.
אותנו רואים בכל מקום. ברחוב, על לוחות המודעות, על שלטי חוצות, בכניסות בניינים ואפילו על ידית דלת הבית. אנחנו חטיבת גיל סטריט.
אצלנו תמצאו ליין מגוון של מתנות ממותגות בפורמטים שונים, גדלים שונים ועיצובים יצירתיים על גבול הדמיון. אנחנו חטיבת גיל גיפט.

אנחנו יודעים איך להגיע ישירות ללקוחות ולתורמים שלכם ברשת, להעביר להם את המסר שלכם בצורה קריאייטיבית ומדויקת. אנחנו חטיבת גיל דיגיטל