אל תיקח את זה אישית

דוד גלפרין – יו”ר גיל גרופ

לפי מחקרים אדם ממוצע, חושב בערך 50 אלף מחשבות ביום. החוקרים גילו שמכלל המחשבות, 40 אלף הן מחשבות שליליות ורק 10,000 מחשבות חיוביות.

האושר ואיכות החיים שלנו, נמדדים לפי כמות החוויות החיוביות, שאנו חווים בחיים וכמובן מניעת חוויות שליליות.

אחד הדברים המהותיים והמרכזיים, המשפיעים עלינו, הוא איכות הקשרים החברתיים שלנו, עם הסובב אותנו.

המון פעמים, במהלך היום, אנחנו נתקלים בהתנהגות בלתי הולמת, שלא ציפינו לקבל אותה  מצד אנשים אחרים.

בין אם זה בישיבת עבודה, בזמן שאנחנו מדברים, אנשים אחרים עסוקים בטלפון וכלל לא מתייחסים. בזמן שאנו מחפשים חניה ואנשים מצפצפים, בחוסר סבלנות מופגנת או בתור בחנות, שמישהו עוקף אותנו, בחוצפה וגם בבית שאנו מנסים לדבר עם מישהו והוא עסוק עם הילדים. יכול להיות גם מצב לא נעים בהמתנה ממשוכת לפגישת עסקים שאנו הגענו בזמן והצד השני מאחר באופן מופגן ולא מתנצל אפילו.

הדברים הנ”ל עלולים לגרום לתחושות לא נעימות,עלבון,תסכול,תחושה של השפלה ועוד.

2 כלים להתמודדות עם הרגשה שלילית

הכלי הראשון הבוא לגמרי לא פשוט ליישום מבחינה רגשית.

הדרך הזאת פשוטה מבחינה לוגית והיא: להתמקד בכוונות של השני 

כי בסופו של דבר, הבן אדם שדיבר בטלפון בזמן, שאתם מדברים איתו, ממש לא חייב להיות שזה קורה בגלל שאתם לא מעניינים אותו. יכול להיות שהוא מקבל שיחה חשובה ביותר או פשוט הנושא שאתה מדבר עליו לא מעניין ומרגש אותו. ישנן עוד סיבות כאלו ואחרות מדוע זה קורה ולא דווקא בגללכם.

לכן חשוב להתמקד בכוונה של אותו אדם. לנסות להבין שזה בכלל לא מדובר עלינו, הצד האחר פשוט עסוק במטלות, במשימות ובבעיות שלו ולא מרוכז רק בנו.

הכלי השני, מדבר על מצב שכן אנחנו לוקחים את זה אישית. חשוב להבין שזה נובע מחוויות ילדות מוקדמות שלנו והאינטרפרטציה האישית שלנו, להתנהגות האחר.

הרי אף בן אדם נורמלי לא יעלב אם יגידו עליו שהוא  תפוז, נכון? למה זה כך?  כי אף אחד לא מרגיש שהוא תפוז!

אבל שאנחנו באים, לספר איזה סיפור מרגש ויכול להיות, שבן משפחה, בין אם זה היה ילד או בן זוג, פחות מתייחס אלינו, כי הוא הלך לעניינו אז יש לנו תחושה  (עוד מילדות) וחשש שאנו לא שווים מספיק.

אותם ילדים שהגיעו הביתה בשמחה עם מבחן שעליו מתנוסס הציון 90 וקיבלו נזיפה מההורים מדוע הציון לא 100 או שגדלו עם הורים בעלי קריירה תובענית  או משפחות מרובות ילדים ולכן לא שמו לב אליהם

בהחלט יכולים לשאול את עצמם כל הזמן את השאלה:” האם שווה?” ולהשליך את זה על התנהגות השני בחיי היום יום.

אז מה עושים? שיטה יעילה להתמודדות היא: להרגיש אמפתיה כלפי עצמכם ולדוור הלאה את ההרגשה שלכם.

לבוא ולהגיד לעצמנו ” אוקיי קרה לי משהו משמעותי היום והשני כרגע לא בהקשבה, זה לא נעים וחבל שזה כך ” ברגע שמדברים על הרגש שלנו ולא מבקרים את הצד השני זה בהחלט פותח את האפשרות שהצד השני יקשיב לכם ובפעם הבאה ישתתף אתכם בשיחה ויבין גם את הצרכים שלכם

לסיכום:

הכלי הראשון : להתמקד בכוונות של השני ולהוציאת את עצמנו מהמשוואה.

הכלי השני : להרגיש אמפתיה ולדבר על זה

חשוב לזכור:

שטר של 100 דולר חדש, משומש, בלוי, דהוי, ישן הוא עדיין 100 דולר

ערך של שטר לא משתנה בעקבות המצב שלו.

כך גם בחיים דבר בעל ערך רב יישאר כזה גם כשהמצב קצת קשה.

אז…אל תקחו את זה אישי

בכל דבר ועניין תמיד לרשותכם

דוד גלפרין- יו”ר ובעלים

050-6658490

הרעיונות רצים אצלנו ללא הפסקה, המילים שלנו מניעות לפעולה, העיצובים שלנו מעוררים את החושים. אנחנו חטיבת גיל פרסום.

אנחנו עוסקים בהפקות דפוס בכמויות גדולות, הפקות דפוס יוקרתיות ומורכבות וגם הפקות דפוס שוטפות. אנחנו ממש משקיעים. אנחנו חטיבת גיל פרינט.
אותנו רואים בכל מקום. ברחוב, על לוחות המודעות, על שלטי חוצות, בכניסות בניינים ואפילו על ידית דלת הבית. אנחנו חטיבת גיל סטריט.
אצלנו תמצאו ליין מגוון של מתנות ממותגות בפורמטים שונים, גדלים שונים ועיצובים יצירתיים על גבול הדמיון. אנחנו חטיבת גיל גיפט.

אנחנו יודעים איך להגיע ישירות ללקוחות ולתורמים שלכם ברשת, להעביר להם את המסר שלכם בצורה קריאייטיבית ומדויקת. אנחנו חטיבת גיל דיגיטל