הוא תלוי בך! המפתח שלך להצלחה

דוד גלפרין – יו”ר גיל גרופ

מי לא רוצה להצליח? אנשים רבים נאבקים עם עצמם ועם העולם כדי להגיע לפסגת ההצלחה. מדוע לא כולם מצליחים?

לפניכם 5 עקרונות חשובים בדרך ליעד הנכסף:

1. אל תהיה כמו כולם –תשאפו ללכת על מה שאתם רוצים, ולא בהכרח על מה שהסביבה חושבת.

את הכלל הזה ראיתי במו עיני, אצל הילד שלי.

השתתפנו במרוץ בגבעת שמואל, יחד עם עוד אלפי אנשים. שהגענו לסוף המירוץ, היה שם דוכן שחילק בקבוקי מים קרים. היה קיץ והיה חם מאוד, הקיוסק הקרוב היה במרחק גדול ואילו המים היחידים שהיו באזור.

השתרך תור ארוך, ליד הדוכן של המים. הילד שלי, פגש שם ילד נוסף, שהמתין בתור, גם הוא היה נראה מאוד צמא.  הילד שלי אמר לו:” תקשיב יש פה תור ענק וזה ולא לעניין לחכות, יש פה מים בהישג יד קרוב אלינו, בוא נמצא דרך לקחת”. הילד השני אענה לו:”אבל יש פה תור צריך לחכות”

בסוף, הילד שלי בחר, להשתחל בין שני אנשים שעמדו, ליד הדוכן, למשוך יד ולקחת את המים. אמנם הוא ויתר, על מים בתוך כוס גדולה עם קרח, הוא לקח את הסיכון שיהיו אנשים שיעירו לו על זה. בסופו של דבר אף אחד לא אמר לו אומר לו כלום.

אנשים יכולים לשאוף להשיג את מה שהם רוצים, אבל הם לא יכולים לשאוף, לפעול ולהפריע לכם להשיג את אתם רוצים

אז בסופו של דבר הילד שלי, היה מאושר כי היו לו מים, ואותו ילד אחר שלא חלק איתו אותה תפיסת חיים נשאר לחכות בתור הארוך כשהוא סובל מצמא ביום חם.

בדרך להצלחה,לא תמיד צריך לפעול כמו כולם וללכת אחרי העדר.

2. ללמוד לפעול אחרת כדי להשיג תוצאה טובה יותר -במאה ה – 18 התפתחה מחלה נוראית באירופה. זה קרה בתקופת הרנסנס, בתקופת הרפואה המודרנית.

70% מהתינוקות נפטרו אחרי הלידה. במשך עשרות שנים הרופאים ניסו לברר, את מקור המחלה הזאת לאחר שביצעו ניתוחים שלאחר המוות ולא הצליחו למצוא, תינוקות המשיכו למות.

בתחילת המאה ה-,19 אחד מהרופאים, שם לב שבעצם הבעיה נעוצה בכך, שאותם רופאים השתמשו באותם כלים לניתוחים שונים ללא חיטוי וללא שטיפת ידיים. הוא התריע על הסכנה בפני חבריו.

הרופאים צחקו עליו והמשיכו עוד עשרות שנים, לעבוד באותה שיטה.

רק אחרי זה, החליטו לנסות את השיטה שלו ולשטוף ידיים, לבצע סטריליזציה בכלים שמשתמשים בניתוחים, רק ככה המגפה הפסיקה.

אף פעם לא ללכת “ראש בקיר”, תמיד לחפש שיטה טובה יותר, על מנת להשיג תוצאה טובה יותר.

3. לוקחים קרדיט לוקחים אחריות – על הצלחה שלכם, זה מצויין לקחת קרדיט, כל זמן שאתם לוקחים גם אחריות על התוצאות של הכישלון. לא סתם אמרו: “להצלחה הרבה אבות – אך הכישלון הוא יתום”

קחו אחריות על עצמכם, בכל אתגר שנמצא לפניכם, לפני שאתם מאשימים את הסביבה, את הממשלה ,את הלקוחות והספקים ואת מי לא?

4. תשמרו אחד על השני  – פעם ניסו לחקור בצבא, מה נדרש מחייל כדי להצליח לעמוד בתנאי הקבלה הנוקשים של יחידה מובחרת? האם האנשים שנמצאים שם, הם הכי חזקים,הכי בכושר, הכי חכמים, הכי מוכשרים? מסתבר שלא בהכרח.

אותם אנשים חזקים שזכו באינספור תחרויות כושר בסופו של דבר נשרו מהיחידה.

האימונים המפרכים, האתגרים, חוסר שינה, משקל כבד וכל מה שהם עוברים ביום יום, מוציאים את כל הכוח באשר הוא, לא משנה, עם כמה כושר אתה מגיע וכמה חזק אתה או חכם אתה.

אותם אנשים, שהצליחו להגיע, לאותם יחידות מיוחדות, ולהצליח בהם לטווח ארוך, הם אותם אנשים שידעו לדאוג לאחר, גם בטיפת הכוח האחרונה שלהם, מצאו כוח להודות לחבר, לחייך, לסייע במטלה לאנשים שנמצאו לידם.

הם אלה שגילו, בזמן מצוקה, שהעולם החזיר להם, על הטובה שעשו וגם הם קיבלו תמיכה ועזרה מאותם חברים, שהפכו למשפחה של ממש.

המסר הוא: תשמרו על הקהילה שלכם , תשמרו על האנשים הקרובים לכם, תתרמו, תעשו טוב

זה בטוח יעזור לכם. בזמנים קשים תוכלו לקבל עזרה גם מאחרים.

5. אל תתנשאו על אחרים –  פעם השתתפתי בכנס והיה שמה מרצה מכובד עם קורות חיים עשירים ולידו היה מונח  כוס קפה פשוטה מנייר. המרצה הסתכל על הכוס הקטנה, לקח לגימה וחייך חיוך רחב.

לאחר ההרצאה הוא סיפר גם למה

“תקשיבו” הוא אמר ” השתתפתי באותן הכנס בשנה שעברה, בדיוק באותו מקום, באותו זמן הייתי בעל תפקיד בכיר מאוד תפקיד בצבא.

כשהגעתי למלון, אחד הפקידים שלי דאג לרשום אותי בקבלה, הביאו לי את החפצים לחדר, וכשהגיעה זמן ההרצאה’ הנהג שלי חיכה למטה ולקח אותי לכנס. נכנסתי דרך חדר צדדי וחיכיתי בלובי קטן ומפואר.

בזמן ההרצאה הגישו לי קפה משובח בספל מהודר.

בפעם הזאת, אני כבר לא מחזיק בתפקיד, הגעתי למלון בכוחות עצמי, נרשמתי לבד לחדר ,בבוקר לקחתי מונית כדי  להגיע לפה, וכשביקשתי קפה הפנו אותי אל מכונה ששמה קיבלתי את כוס הקפה הפשוטה שראיתם.

הדבר הזה מלמד אותי וכל אחד בעולם, שאותו כבוד שקיבלתי והספל המהודר לא היה מגיע לי, אלא לתפקיד ולמעמד שהייתו בו.

כוס הקפה הפשוטה שאני מחזיק עכשיו ביד זה באמת מגיע לי

אז תדעו לכם, שאתם נמצאים במקום, שאתם מקבלים כבוד והערכה מסביבכם, שבסופו של דבר זה רק בגלל העסק שלכם, הכוס הפשוטה הזאת היא באמת שלכם.

בכל דבר ועניין תמיד לרשותכם

דוד גלפרין- יו”ר ובעלים

050-6658490

הרעיונות רצים אצלנו ללא הפסקה, המילים שלנו מניעות לפעולה, העיצובים שלנו מעוררים את החושים. אנחנו חטיבת גיל פרסום.

אנחנו עוסקים בהפקות דפוס בכמויות גדולות, הפקות דפוס יוקרתיות ומורכבות וגם הפקות דפוס שוטפות. אנחנו ממש משקיעים. אנחנו חטיבת גיל פרינט.
אותנו רואים בכל מקום. ברחוב, על לוחות המודעות, על שלטי חוצות, בכניסות בניינים ואפילו על ידית דלת הבית. אנחנו חטיבת גיל סטריט.
אצלנו תמצאו ליין מגוון של מתנות ממותגות בפורמטים שונים, גדלים שונים ועיצובים יצירתיים על גבול הדמיון. אנחנו חטיבת גיל גיפט.

אנחנו יודעים איך להגיע ישירות ללקוחות ולתורמים שלכם ברשת, להעביר להם את המסר שלכם בצורה קריאייטיבית ומדויקת. אנחנו חטיבת גיל דיגיטל